Finał diecezjalny XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych

10663825 IMG 6684 2

W dniu 25.01.2018 r. w domu parafialnym Parafii św. Ludwika w Panewnikach odbył się finał diecezjalny XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych, pod hasłem "Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" (Mk 1, 11)

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 47 uczniów z terenu całej Archidiecezji katowickiej. Prezentując swoją wiedzę na temat Ewangelii św. Marka musieli oni rozwiązać test wyboru, dopisać brakujące w słowa w podanych cytatach, odpowiedzieć na pytania otwarte oraz połączyć osoby z wydarzeniami, jakie opisywał Ewangelista. Zwycięsko z tych zmagań wyszła Wiktoria Żyrek z ZSP 5 Wodzisław Śl. do konkursu przygotowywała ją pani katechetka mgr Joanna Duda. Kolejne dwa równorzędne miejsca zajęli: Nataniel Wojdat z SP 17 w Żorach - katechetka Marcelina Cebula i Jakub Malcherek z MSP 1 z Knurowa - katechetka Beata Wielgosz. Nagrodzeni zostali także Anna Szpak, SP 13 Mysłowice - katechetka Urszula Rasek, Weronika Wałach ZSP nr 9 Rybnik - katechetka Beata Krawiec oraz Daria Lisowska ZSS nr 19 Tychy - katechetka Teresa Chrószcz. Finał konkursu był nie tylko czasem zmagań z przygotowanymi zadaniami. Uczestnicy zwiedzili Bazylikę św. Ludwika, żywą i ruchomą szopkę, które stanowią niewątpliwą atrakcję. Uczestniczyli także w Eucharystii, którą celebrował specjalnie dla nich J.E ks. biskup Adam Wodarczyk, który wręczył laureatom nagrody. Uczestnicy i organizatorzy podziękowali o. Dziekanowi Alanowi Ruskowi, za gościnę i okazaną życzliwość.

Lista finalistów tutaj

Wydział Katechetyczny

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach mieści się na pierwszym piętrze bydynku Kurii.

Wejście znajduje się od ulicy Wita Stwosza