VI Międzyszkolny Konkurs o Sakramentach Świętych pt. „Przyjdź do Jezusa”

20080201-qba_2043-edit.jpg

Zapraszamy Uczniów i Katechetów z dekanatu Katowice - Panewniki do udziału w  VI Międzyszkolnym Konkursie o Sakramentach Świętych pt. „Przyjdź do Jezusa”

Cele konkursu:

1.    Poszerzamy wiedzę zdobytą na katechezie o sakramentach świętych.
2.    Odniesienie się do aktualnie przeżywanego roku duszpasterskiego, którego hasłem jest: „Duch, który umacnia miłość…”
3.    Pogłębienie świadomości, że sakramenty to strumienie, przez które spływa Boże Miłosierdzie;
4.    Zwrócenie uwagi na to, że Duch Święty uzdrawia i przemienia tych, którzy przyjmują sakramenty, upodabnia ich do Syna Bożego i z Nim jednoczy.  
5.    Zachęcenie do spotkania z Chrystusem dzięki sakramentom i włączenie dzieci w refleksję nad tematem roku duszpasterskiego.

Regulamin konkursu:

•    Konkurs adresowany jest do uczniów klas V – VII szkół podstawowych. W konkursie mogą wziąć udział zespoły dwuosobowe.
•    W szkolnym etapie chętni uczniowie odpowiadają na pytania przygotowane przez katechetę. Katecheta kwalifikuje do etapu międzyszkolnego.
•    Konkurs odbędzie się w trzech etapach:
- Etap pisemny;
- Etap ustny;
- Prezentacja przygotowanego wcześniej plakatu/reklamy wybranego sakramentu.
•    O zwycięstwie decyduje suma punktów z ww. etapów. I miejsce uzyska zespół, który zdobył od 45 do 50 max punktów; II miejsce – od 40 do 45 punktów; III miejsce od 35 do 40 punktów.
•    Szkoła Podstawowa nr 11 w Katowicach prześle drogą elektroniczną zagadnienia opracowane na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego po zgłoszeniu swojego udziału.
•    Formularze prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 kwietnia 2018 r.
•    Konkurs odbędzie się 9 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach – Brynowie przy ul. Nasypowej 16.

Nagrody:
książkowe i dyplomy dla wszystkich uczestników

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

Wydział Katechetyczny

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach mieści się na pierwszym piętrze bydynku Kurii.

Wejście znajduje się od ulicy Wita Stwosza

©2018 Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach