Nowa pomoc naukowa dla katechetów

11018298_20180222_134200.jpg

„Dzieci, los Ziemi leży w Waszych rękach” to nowa książka, która może stać się pomocą dla katechetów mówiąca o ekologii, sprawiedliwości i ochrony stworzenia. Książka powstała w Peru. Jej autorem jest o. Juan Goicochea, który 17.02.2018 r. zaprezentował swój podręcznik na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach na konferencji - „Kościół katolicki w Ameryce Południowej”

Opisane przez o. Juana Goicochea problemy związane np. z jakością powietrza okazały się zaskakująco bliskie śląskim realiom. - Podjęliśmy się tłumaczenia, ponieważ potrzeba takiej refleksji ekologicznej - podkreśla ks. Robert Kaczmarek, który wspólnie z uczniami VII LO im Marii Skłodowskiej Courie w Katowicach przełożył książkę z niemieckiego na polski. I dodaje, że w książce ważna jest nie tylko ekologia, ale także odniesienie do Boga, który jest Stwórcą naszego świata.

Poza promocją książki uczestnicy konferencji mogli wysłuchać dwuczęściowego wykładu ojca dra hab. Tomasza Szyszki SVD, pracownika Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prelegent przez wiele lat pracował w Ameryce Południowej, a od września 2017 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Do jego obowiązków należy między innymi przygotowanie osób wyjeżdżających na misje do Ameryki Południowej.

Patronat nad całością objęli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach wraz z Internationale Bildungsinitiative Pilgrim.

Przykładowy rozdział książki pobierz tutaj