Wyniki etapu diecezjalnego OTK 2018 w Archidiecezji katowickiej

Finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej 2018.

W dniu 7. marca 2018 r. miał miejsce finał diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Zawody II stopnia odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nich udział 74 uczniów z 54 szkół ponadgimnazjalnych naszej archidiecezji. Finaliści diecezjalni zostali wcześniej wyłonieni spośród 467 uczestników, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady.

Tegoroczna edycja Olimpiady odbywała się pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.
    Szkoły z których najwięcej uczniów przystąpiło do Olimpiady na etapie szkolnym:
VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Katowicach – 39 osób
Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku – 35 osób
Zespół Szkół Technicznych w Rybniku – 32 osób
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku – 31 osób
    Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw napisać test, składający się z 31 pytań, w którym mogli zdobyć 65 punktów. Podczas, gdy Komisja Sprawdzająca oceniała prace, młodzież mogła zobaczyć kameralny spektakl teatralny „Opowieści o Królestwie”
w wykonaniu Mariusza Kozubka oraz Piotra Solorza. Następnie finaliści uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Jacka Błaszczoka – wizytatora katechizacji
w archidiecezji katowickiej. O godz. 15.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Biskup Adam Wodarczyk zwrócił się ze słowem do młodzieży i katechetów, rozdał nagrody zwycięzcom
i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Zwycięzcami finału diecezjalnego OTK 2018 są:

I miejsce – Alicja PODLEŚNY z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku (opiekun: ks. Piotr Piekło);
II miejsce – Kamil GWÓŹDŹ z VIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach (opiekun: ks. Szymon Resiak);
III miejsce – Natalia SKUBISZ z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (opiekun: ks. Dawid Szpek)

Osoby, które zdobyły I, II i III miejsce będą reprezentować archidiecezję katowicką podczas finału ogólnopolskiego Olimpiady, który odbędzie się w dniach 5–7 kwietnia br.
w Łodzi.

Wszystkie wyniki możana znaleźć tutaj